top of page
Search

Žmogus mirė užsienyje. Ką daryti? Atsakymai į svarbiausius klausimus.

Daug žmonių nuolat keliauja po užsienio šalis ar jose dirba, todėl tikrai pasitaiko atvejų, kai žmogus miršta užsienio šalyje. Tuomet artimiesiems iškyla daugybė klausimų - ką daryti, kur kreiptis, kaip parsigabenti kūną? Todėl norime jums pateikti svarbiausią informaciją, kurią žinoti verta kiekvienam. Juk niekuomet nežinome, kas mūsų laukia.Kaip gabenamas kūnas?


Jei užsienyje mirė jūsų artimasis, jo kūnas į Lietuvą gali būti gabenamas urnoje arba karste. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kurioje šalyje mirė žmogus ir kokie įstatymai ten galioja. Norint gabenti kūną karste reikia turėti Lietuvos Respublikos konsulinės įstaigos ar diplomatinės atstovybės leidimą parvežti kūną į gimtąją šalį. Tokio leidimo nereikia mirus šalyje, kuri priklauso Europos Tarybos susitarimui (1973 m. spalio 26 d.). Tai susitarimas dėl kūno pervežimo, kai leidžiama pervežti be papildomo leidimo.

Jei mirusiojo palaikai vežami urnoje nereikia jokio leidimo iš konsulinės įstaigos ar LR diplomatinės atstovybės.


Kas apmokės gabenimo išlaidas?


Pirmiausia reikia sužinoti, ar mirusysis turėjo draudimą, kuriame įtrauktas ir repatriacijos draudimas. Tokiu atveju visomis išlaidomis ir dokumentais pargabenimui pasirūpina draudimas. Kitu atveju visos išlaidos tenka mirusiojo artimajam. Tačiau galima kreiptis į laidojimo paslaugas teikiančią įmonę, su ja sudarius sutartį įmonė pasirūpins kūno pervežimu į Lietuvą.


Ar galima gauti kompensaciją?


Pasirūpinus patiems išlaidomis, surinkus visus dokumentus, galima kreiptis dėl valstybės kompensacijos. Tačiau svarbu, kad artimojo, kuris kreipiasi dėl paramos, ir kartu su juo gyvenančių asmenų pajamos neviršytų vienam asmeniui 3 valstybės remiamų pajamų dydžių. Dėl paramos reikia kreiptis į savivaldybę, kurioje deklaruotas artimasis besirūpinantis palaikų pargabenimu.


Tikimės, kad atsakėme į svarbiausius klausimus. Žinoma, kiekvienu atveju iškyla įvairių netikėtumo faktorių. Bet visuomet geriausia drąsiai kreiptis pagalbos, klausti, kad jums būtų suteikti visi reikiami atsakymai ir pagalba.

404 views

Comments


bottom of page