top of page
Search

Požymiai, kad jūsų nerimas tampa depresija

Šiuolaikinio tempo ir streso kupino gyvenimo sąlygos kartais gali paveikti mūsų psichinę sveikatą. Nerimo jausmas gali kilti dėl įvairių priežasčių, tačiau yra tam tikrų požymių, kai požymiai gali byloti apie depresiją. Šiame straipsnyje aptarsime, į kokius požymius reikėtų atkreipti dėmesį ir laiku pastebėti depresijos pradžią.Bėrimas ir nuolatinis nuovargis


Jeigu jaučiate pastovų nuovargio ir susilpnėjusios jėgos jausmą, tai gali būti vienas iš pirmųjų depresijos simptomų. Taip pat gali atsirasti sumažėjęs susidomėjimas gyvenimu, susikaupimo trūkumas ir prasti darbo, mokslo rezultatai.


Atsiradę neaiškūs bėrimai ant kūno, nors nepakeitėte nei mitybos, nei kitų įpročių, taip pat gali būti depresijos požymiai. Visi kūno pakitimai išduoda, kad kažkas negerai.


Sumažėjęs arba padidėjęs apetitas


Dažnas apetito pokytis gali rodyti depresijos požymius. Kai kuriems žmonėms maistas gali atrodyti nebeįdomus, o kiti gali valgyti daugiau nei įprastai. Ypač pavojinga, kai šie simptomai sukelia neproporcingą svorio kritimą ar augimą.


Sunkumai priimant sprendimus


Problemos su sprendimų priėmimu taip pat gali būti depresijos požymis. Jeigu jaučiate, kad sunku sutelkti dėmesį ir priimti sprendimus, gali būti, kad reikėtų apsvarstyti savo emocinę būklę.


Nemiga arba per miego norisi per daug


Sunkumai užmiegant arba kai miego per daug gali būti ženklas, kad kyla depresijos rizika. Ypač pavojinga, jeigu sutrikimai išderina dienos režimą, sumažina jūsų darbingumą.Dėmesio ir koncentracijos problemos


Jeigu jaučiate, kad sunku sutelkti dėmesį ir susikoncentruoti, tai gali būti depresijos simptomas.


Mažas savivertės jausmas


Depresija gali paveikti jūsų savivertę ir priversti jaustis bejėgiu, nepilnaverčiu. Tai pasireiškia prasta nuotaika, savęs nuvertinimu, nenoru kažko imtis.


Atsižvelgiant į šiuos simptomus, svarbu žinoti, kad nerimas ir depresija yra išgydomos būsenos. Jeigu pastebite daugiau nei kelis iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją ar psichologą, kuris galės nustatyti diagnozę ir pasiūlyti tinkamą gydymą. Laiku imantis veiksmų galima padėti sumažinti sunkesnių psichologinių sutrikimų riziką ir pagerinti savijautą bei gyvenimo kokybę.


26 views

Comments


bottom of page