top of page
Search

Kaip įveikti stresą ir pagerinti savijautą?

Turbūt esate girdėję pasakymą, kad stresas daugelio ligų priežastis. Ir tai tikrai tiesa, mūsų nervinės sistemos sveikata įtakoja ir kitus susirgimus. O stresą patiriame daug kur: darbe, namuose, įvykus nelaimėms ir kitose gyvenimiškose situacijose. Labai svarbu mokėti įveikti stresą ir taip išvengti rimtesnių negalavimų.Norime pasidalinti keletu būdų, kurie padės sumažinti stresą


SPORTAS - sportas, pasivaikščiojimai, lengva mankšta naudingi ne tik mūsų fizinei savijautai, bet ir psichinei. Todėl kuo daugiau judėkite, mankštinkitės. Pamatysite, nuotaikai bus žymiai geresnė, o stresinės situacijos įtakos mažiau.


VENKITE kofeino ir alkoholio. Tai produktai, kurių vertėtų atsisakyti arba iki minimumo sumažinti vartojimą. Medžiagos, kurių turi alkoholis ar kofeino turintys produktai, nėra geriausias pasirinkimas ir gali būti prastesnės savijautos priežastimi.


SUBALANSUOTA mityba - norint gerai jaustis svarbu ir tai, ką valgote. Todėl stenkitės rinktis mažiau perdirbtą maistą, valgykite daugiau vaisių, daržovių. Taip stiprinsite įmuninę sistemą ir pagerinsite psichologinę savijautą.


PLANUOKITE - tam, kad streso būtų mažiau, planuokite savo dienos darbus. Susirašykite juos prioritetų tvarka ir stenkitės pirmiausias pasidaryti svarbiausius. Taip visuomet viską spėsite atlikti ir iškils mažiau stresinių situacijų.


LAIKAS SAU - labai svarbu rasti laiko savo mėgiamai veiklai. Paskaitykite knygą, pažiūrėkite mėgiamą filmą, pasilepinkite masažu. Malonios veiklos leis atsipalaiduoti.


BENDRAVIMAS - jei jaučiate nerimą, stresą, visuomet kalbėkitės su savo artimaisiais, draugais. Išsikalbėjimas padeda, galbūt kartu atrasite sprendimo būdų iš esamų situacijų, o gal tiesiog užteks kažkam išlieti savo širdį.


Vienas svarbiausių dalykų pasistengti atrasti tuos dalykus, kurie jums padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti.Kaip atpažinti streso simptomus?


Turbūt kyla klausimas - o kaip gi atpažinti, kada iš tiesų patiriate stresą? Pirmiausia, stresą išduoda fizinė būklė: padidėjęs prakaitavimas, raumenų skausmas, nugaros, galvos skausmas, širdies sutrikimai, padidėjęs kraujospūdis, silpna imuninė sistema, sutrikęs miegas, virškinimo problemas, pilvo skausmas.


Emociniai simptomai, kurie rodo, jos jūs patiriate stresą: pyktis, nerimas, dažnas perdegimas, susikaupimo trūkumas, dažnas nuovargis, nesaugumo jausmas, suprastėjusi atmintis, dirglumas, liūdesys, nerimas.


Elgesys, išduodantis, kad žmogus patiria stresą: sutrikusi mityba (persivalgymas arba nevalgymas), nagų kramtymas, alkoholio vartojimas, staigiai sukilęs pykčio protrūkis, dažnesnis rūkymas, verkimo priepuoliai, suprastėję santykiai su artimaisiais, noras būti vienam, atsiribojimas nuo kitų.


Žinokite šiuos simptomus, atpažinkite elgesį, galbūt tai padės ne jums, bet jūsų artimiesiems. Žmogui, patiriančiam stresą labai svarbu laiku suteikta pagalba ir artimųjų palaikymas.


129 views

Comentarios


bottom of page