top of page
Search

Patarimai, kaip atgauti vidinę ramybę

Šis laikotarpis ypatingai sunkus daugeliui. Žmonėms trūksta gyvo bendravimo, pramogų, kokybiško poilsio. Be to, visus neramina nežinomybė, vis griežtėjantis karantinas ir baimė dėl savo, artimųjų sveikatos. Tas nerimas jaučiamas visur, visose gyvenimo srityse. Todėl norime pasidalinti keliais būdais, kurie padės atgauti vidinę ramybę, sumažinti įtampą.Mąstykite pozityviai


Taip, nors toks laikas, kai sunku matyti aplink gerus dalykus ir atrodo, kad blogų daug daugiau, iš tiesų taip nėra. Tol, kol Jūs galvojate, kas gali blogo dar nutikti, kaip viskas sunku, negerai, per tą laiką galėtumėte nuveikti daug įdomių dalykų ir nukreipti energiją kita linkme. Turite išmokti matyti pozityvius dalykus ir atrasti naujas galimybes.

Šiuo metu ypatingai mūsų mintis neigiamai veikia baimė - baimė susirgti, baimė dėl artimųjų, baimė likti be darbo, baimė dėl savo, savo vaikų ateities. Žinoma, tai suprantama. Tačiau visų pirmiausia reikėtų sumažinti šios negatyvios informacijos srautą, kuris Jus pasiekia. Skaitykite mažiau straipsnių, komentarų. Dabar socialiniai tinklai tiesiog mirga nuo įvairių teorijų, spėliojimų, gąsdinimų. Todėl geriau nuo to šiek tiek apsiriboti. Jei laiką leidžiate namuose – skaitykite įdomią knygą, užsiregistruokit į online mokymus, juk puiki proga tobulinti žinias, o gal net įgyti naują profesiją.Pasivaikščiokite daugiau gamtoje, organizmui, imunitetui ir nervų sistemai grynas oras ypač naudingas. Tai padeda nuraminti mintis, pagerinti savijautą.


Stenkitės dažniau šypsotis. Ypač tuomet, kai jaučiate, kad nuotaika prasta. Pasistenkite tiesiog nusišypsoti. Pamatysite, tai veikia. Taip pat bandykite įsivaizduoti, kaip veikiate kažką, kas Jums malonu, kas pakelia nuotaiką.


Susidėliokite savo tikslus, svajones


Daugelį žmonių apima nerimas net ir tuomet, kai jie nieko neplanuoja, neturi ilgalaikių ateities planų. O juk nežinomybė visuomet atrodo nejaukiai. Todėl labai svarbu žinoti, ko norite iš gyvenimo, ko siekiate, apie ką svajojate. Ypatingai dabar, artėjant Naujiesiems metams tinkamas laikas susidėlioti savo gyvenimo prioritetus, naujus tikslus – ilgalaikius ir trumpalaikius. Tuomet kasdien turėsite ko siekti, apie ką svajoti. Būsite labiau užimti, todėl liks mažiau laiko nerimui.Nerimą keliantys dalykai – ar tai neišsprendžiama?


Labai svarbu sau užduoti klausimą - ar tai, kas Jums kelia nerimą yra iš tiesų neišsprendžiama ir taip baugina? O tokių situacijų, kurios neišsprendžiamos turbūt yra labai mažai. Puiku, jei rastumėte ir su kuo pasikalbėti apie tai, kas Jus neramina.

Ypatingai su pozityviu žmogumi. Kartais užtenka tik ramaus pokalbio ir viskas atrodo kitaip.Žinoma, gyvenime tikrai daug tokių situacijų, kai nutinka dalykų, kurie stipriai mus paveikia ir išmuša iš vėžių. Tokiu atveju tikrai atrodo, kad viskas slysta iš po kojų. Tačiau net ir sunkiausiu gyvenimo momentu reikėtų atrasti jėgų ir pozityvumo. Viskas praeina, visuomet ateina šviesesnis rytojus. Šiuo metu ypatingai neramina žmones virusas, baimė dėl artimųjų sveikatos. Vis tik reikėtų nepamiršti, kad tai dalykai, kurie vienus ar kitus ištinka kone kasdien. Net ir be tokio viruso. Gyvenkime ir džiaukimės tuo, ką gyvenimas duoda šiandien. Savo rytojaus nežinome nei vienas, todėl nuolat jaudintis dėl to, o kas bus rytoj tikrai neverta. Taip prarandame gyvenimo džiaugsmą.


Vidinės ramybės paieškos


Labai svarbu suprasti, kad vidinę ramybę atrasti galima tik įdedant pastangų. Tiesiog savaime ji neateina. Ypatingai jei ilgai nerandate sau vietos ir nuolat dėl kažko pergyvenate. Turite stengtis atrasti kuo daugiau dalykų, kurie Jus nuramina ir pakelia nuotaiką. Pažiūrėkite linksmą komediją, pasiklausykite Jums patinkančios muzikos, stenkitės pakankami išsimiegoti, būkite fiziškai aktyvus. Svarbu net ir subalansuota mityba. Kadangi net ir maistas įtakoja mūsų savijautą.Nerimas dėl laidojimo sąlygų


Be galo didelį nerimą visuomet jaučiame iš žmonių, kurie ruošiasi laidoti savo artimą žmogų. Ypač juos neramina tai, kokios laidojimo sąlygos, kai miręs žmogus sirgo Covid-19 virusu. Apie tai galite paskaityti išsamiai mūsų ankstesniame įraše. Spauskite ir skaitykite.Na, o mes labai norime palinkėti išlikti ramiems. Gyventi švenčių laukimu, net jei jos šiais metais bus švenčiamos tik šeimos rate. Na, o dabar Advento laikotarpiu, turime susikaupimo, ramybės metą. Net jei ir atrodo, kad niekada negrįšime prie įprasto gyvenimo, žinokite, kad anksčiau ar vėliau šis tamsus periodas praslinks ir visi su lengvesniu atokvėpiu galėsime džiaugtis jau pasiilgtais įprastais ir kasdieniškais dalykais. O dabar tai priimkime kaip išbandymą, kurį mums suteikė gyvenimas. Pasiimkime iš to, ką galime geriausio, išnaudokime laiką kokybiškai.


210 views

Comments


bottom of page